Zadzwoń, wypełnij
formularz kontaktowy
lub napisz do nas
opony@auto-opona.pl
505 450 918
» Aktualności » Opis opony Dębica Furio

Opis opony Dębica Furio

Opis opony

 

Dębica Furio to letnie opony klasy ekonomicznej. Dębica to marka, która od wielu lat jest częścią koncernu Goodyear. Wsparcie logistyczne Goodyeara zapewnia produktom z Dębicy wysoką jakość wykonania oraz innowacyjne rozwiązania. Opona Dębica Furio dostosowana jest do szybkiej, sportowej jazdy. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność na prostej i na zakrętach oraz odpowiednie zachowanie na mokrej nawierzchni. Posiada specjalny system rowków, który skutecznie redukuje ryzyko aquaplaningu.

 

Dębica Furio to opona typu High Performance. Została stworzona z myślą o miłośnikach sportowych emocji za kółkiem. Opona Dębica Furio została zaprojektowana przy użyciu najnowszych technologii. Agresywny, kierunkowy bieżnik zapewnia wysokie osiągi. Opona charakteryzuje się wysoką przyczepnością i precyzyjnym sterowaniem podczas bardzo szybkiej jazdy. Te właściwości zawdzięcza dużym blokom w strefie barkowej oraz optymalnemu kształtowi centralnego żebra. Bloki stabilizują tor jazdy, dzięki czemu samochód porusza się płynnie. Podczas pokonywania zakrętów zapewniają odpowiednią przyczepność boczną. Żebro o nieregularnych krawędziach odpowiedzialne jest za precyzyjne sterowanie. Ruchy kierownicy są szybko i dokładnie przenoszone na podłoże. Nawet przy dużej prędkości możliwe są nagłe manewry, co szczególnie przydaje się podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Opona gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa również na mokrej nawierzchni. Wyposażono ją w szerokie kanały obwodowe i ukośne rowki promieniowe. Dzięki takiej rzeźbie opona ma optymalną ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu. Woda jest szybko odprowadzana z centralnej części bieżnika na boki, dzięki czemu opona ma stały i bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Dębica Furio to także wysoki komfort akustyczny. Odpowiednio wyprofilowane krawędzie bloków i klocków zapewniają redukcję drgań i szumów powstających podczas jazdy. Dodatkowym atutem opony Dębica Furio jest jej wytrzymałość, którą gwarantuje trwała mieszanka gumowa oraz atrakcyjny wygląd.

 

Opona Dębica Furio przeznaczona dla posiadaczy samochodów osobowych średniej i wyższej klasy o sportowym charakterze. Umożliwia dynamiczną i szybką jazdę. Dostosowana jest do jazdy w typowo letnich warunkach. W niższych temperaturach traci swoje właściwości, dlatego należy pamiętać o sezonowej zmianie ogumienia.