Zadzwoń, wypełnij
formularz kontaktowy
lub napisz do nas
opony@auto-opona.pl
505 450 918
» Aktualności » Etykieta Pirelli Scorpion Verde

Etykieta Pirelli Scorpion Verde

Opona Pirelli Scorpion Verde w większości rozmiarów zgodnie z informacją podaną przez Producenta, posiada następujące parametry jezdne:

 Efektywność paliwowa     =   C              Przyczepność Na mokrej nawierzchni    =    B             Halas         =  71db

 

 

Nowy system etykietowania opon w UE.

 

Klasy opon wg UE mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji podczas wybierania opon. Pełnią podobną rolę jak klasy Energetyczne Sprzętu AGD.

 

 Etykieta opony

 Efektywność paliwowa

Efektywność paliwowa miarą oporów toczenia opony. Opona o niskich oporach toczenia pozwala ograniczyć zużycie paliwa, ponieważ wymaga mniej energii do poruszania się. Skala :A do G  (najniższa).

 Przyczepność Na mokrej nawierzchni

Przyczepność na mokrej nawierzchni opony  miarą zdolności do hamowania na mokrych drogach. Określa się ją w skali od A (najlepsza) do F (najgorsza).

 Hałas

Hałas. Poziom hałasu generowany przez oponę, mierzony w decybelach.Czarne fale dźwiękowe wskazują klasę głośności w skali od 1 (ciche) do 3 (głośne).

 

Co jeszcze należy brać pod uwagę wybierając nowe opony?

Nowa etykieta na opony wyróżnia trzy podstawowe informacje, lecz wybierając nowe opony należy również kierować się dodatkowymi kryteriami, takimi jak:

- Odporność na aquaplaning
- Stabilność prowadzenia
- Właściwości jezdne i kierowalność na suchych i mokrych nawierzchniach
- Trwałość i wytrzymałość
- Hamowanie na suchych nawierzchniach
- Właściwości jezdne w warunkach zimowych